Povinné ručení je jako zákonné pojištění poměrně homogenním a unifikovaným produktem. V České republice jej nabízí více než desítka pojišťoven, které si díky tomu mohou konkurovat v podstatě jen cenou. Proto se vyplatí provádět výpočet a srovnání

Tím nemáme na mysli pouze to, za kolik se dá pořídit, ale také co vše pojistník za zaplacené peníze dostane. Jednotlivé pojišťovny tak nabízí různé sazby, mají rozdílnou metodiku pro stanovení výše sazby, některé pojišťovny nabízí různá zvýhodnění (např. pro lékaře a držitele průkazu ZTP a ZTP/P), zvyšují limity pojistného krytí atd. V posledních letech vylepšují svoji konkurenceschopnost také nabídkou různých připojištění zdarma, bonusy, nabídkou asistenčních služeb zdarma apod. Nabízí sjednání pojištění „na míru“, tzn. že jejich produkty povinného ručení reflektují potřeby řidičů, které jsou velmi individuální. Relativní novinkou jsou pak např. bezplatný pronájem auta v případě pojistné události a komplexní vyřízení průběhu nehody.

Zcela běžná již je v dnešní době tzv. segmentace klientů. Pojišťovny rozlišují mezi řidiči, se kterými se jim vyplatí pojistnou smlouvu uzavřít a mezi těmi, kteří jsou pro ni méně lukrativní. Ty první se snaží přilákat a udržet různými výhodami. Méně rizikové klienty zvýhodňují nižšími cenami za povinné ručení. O které řidiče se jedná?

  • Řidiči, kteří jezdí delší dobu bez nehody. Sleva na pojištění může dosáhnout až 50 % běžné ceny.
  • Řidiči z menších obcí.
  • Zkušení řidiči.
  • Řidiči, kteří nejsou osobami samostatně výdělečně činnými.

Zorientovat se na trhu povinného ručení tak není vůbec jednoduché. Jak si tedy vybrat optimální zákonné pojištění vozidel? A jak se dopátrat nejnižší ceny právě pro vaše vozidlo? Nejpohodlnější způsob, jak se zorientovat v jednotlivých produktech různých pojišťoven, je použití on-line kalkulačky povinného ručení, kterou jsme pro vás vytvořili i na našich stránkách.

Pro použití naší kalkulačky opiště antispamový kód:
VOZIDEL POJIŠTĚNÍ